Akcie producentů zlata vzrostly o 140%

24 . 8 . 2016
jacobrothschild

Akcie producentov zlata sú hore 140%, médiá o tom mlčia a kryjú Rothschildovcom chrbát

 

http://www.nemesis.sk/akcie-producentov-zlata-su-hore-140-media-o-tom-mlcia-a-kryju-rothschildovcom-chrbat/

Globálna situácia sa v tomto roku skutočne vyostrila, ale až na hacknuté primárky demokratov bolo leto príliš kľudné a myslím, že tanec začne krátko po jeho konci. Keď manažéri hedge fondov sadnú opäť do kancelárií už si nebudú môcť dávať pred oči rúžové okuliare. A pod jazyk papierik. Ekonomika USA zažila absurdných 84 mesiacov ekonomickej expanzie.

Z pohľadu štatistík americkej vlády, ktorá samozrejme do ekonomického rastu nekalkuluje reálnu mieru inflácie. Každopádne tieto hodnoty správcom fondov stačia, hlavne že idú hore akciové a dlhopisové trhy. V priemere trvá ekonomické ozdravenie 45 mesiacov a to terajšie už dávno presiahlo všetko čo sme doteraz videli. Teda je viac než hodina dvanásta pre príchod novej recesie. Navyše čísla za posledné mesiace začali byť seriózne. Či už objednávky v priemysle, retailový predaj alebo export Číny na západ, všetky údaje hodnotiace jedinú ekonomickú aktivitu ktorej sú USA schopné – spotrebu, sa rútia do pekiel.

A pritom politická trieda v USA, až na pár odvážlivcov ako je Ron Paul, svoj poloretardovaný ľud presviedča o tom, že sa ekonomike nikdy nedarilo tak dobre ako práve teraz. Kolaps strednej triedy je vždy spojený s úpadkom impéria. S ním sa ruka v ruke nesie aj explózia korupcie, ktorá v krajine teraz dosahuje úplne absurdné hodnoty. Hitlary bolo dokázané, že ako ministerka zahraničia zasielala prísne tajné informácie zo svojho nezabezpečeného domáceho serveru a napájala sa naň z rôznych mobilných zariadení. Ale v pohodičke. Nebol dokázaný úmysel. Nič sa nestalo. Zasmial sa riaditeľ FBI na tlačovke, lebo nechcel zomrieť náhle a mysteriózne. Ako keď ožratí zrazíte človeka a potom poviete, že ste nechceli. Že ste to nemali v úmysle. A policajt vás nechá odísť domov. Len Ježiš vie kto všetko mal prístup k týmto informáciám. Určite ruské a čínske hackerské jednotky. A taktiež boli zverejnené informácie o tom, že Hitlary manipulovala primárky, aby sa stala kandidátkou za demokratov a vyradila Berneyho. Hitlary je buď vyslovene nekompetentná alebo brutálne skorumpovaná, avšak to nebráni defkám v médiách oslavovať ju ako bohyňu, spásu a túžobne hlásať, aké bude historické, že Blízky Východ bude konečne bombardovať niekto s vagínou.

Takto skorumpovaná osoba a stále ma 50% podporu voličov. Médiá hlavného prúdu a digitálne spoločnosti sa ju teraz snažia podporiť zúfalým spôsobom a ja sa teším, keď sa bude musieť postaviť zoči voči Trumpovi. Ten jej pravdepodobne urve hlavu. Tak ako pajácom v republikánskej strane ktorí proti nemu kandidovali v primárkach. Hitlary v skutočnosti ale nemôže ísť dole. Ak by sa spravil skutočný audit Clinton Foundation, tej bordelmamy globálnej korupcie, veľmi veľa vplyvných ľudí na globálnom hracom poli, z USA, cez Afriku až po Ďaleký východ bude v keli. Osud globálnej elity visí na kandidátke, ktorá predala 20% uránových zásob USA ruskej štátnej spoločnosti, ktorá okrem paliva pre elektrárne produkuje aj štiepny materiál pre ruské hlavice. Avšak Trumpovi vyčítajú jeho asociáciu s Moskvou. Snáď do väčšej intelektuálnej prdele už médiá hlavného prúdu zájsť už nemôžu. Najlepšie dopadol Berney. Ten správne pochopil ako ním ospevovaný demokraticky socializmus funguje. Príspevky ktoré dostal na kampaň sa teraz pripíšu na jeho dôchodkový účet. Takže tá naivná mládež, ktorá sa mu skladala prezidentovanie, bola riadne podvedená. Ale nie je to len hocijaký podvod, ale demokratický podvod. Priemerný príspevok na jeho kampaň bol niečo vyše 20 dolárov, od obyčajných ľudkov z ulice. Toho čo ostalo z americkej strednej triedy. Niektorí obetovali jeho kampani vyše roka, aby ho podvodom vyšachovala ježibaba a on ktorý na jej korporátnych väzby celé primárky nadával ju teraz zúrivo bráni. Veď čo čakať od politika, ktorý platí 12% daň z príjmu a pre rovnakú platovú triedu v súkromnom sektore požadoval daň 50%. And now they are feeling the burn.

Ale dosť o politike krajín tretieho sveta. Čaká nás horúca jeseň nielen v ekonomike ale aj politike. Samozrejme treba byť pripútaný. Do domčeku z karát začnú štuchať Rusi aj Číňania a to spraví celú komédiu ešte absurdnejšou. Tak sa nechajme prekvapiť s čím prídu. Poza dymovú clonu toho čo je videné a prezentované nielen v médiách hlavného prúdu ale aj toho čo je v alternatívnych médiách sa teraz rodí úplne nový systém. Zatiaľ čo západná elita bude žonglovať s troma horiacimi kužeľmi a jednou motorovou pílou, aby udržali na nohách západný bankový systém a integritu akej takej politickej reality, Východ pripravuje úplne novú platformu, ktorá nahradí 40 rokov starú petrodolárovú pyramídovú hru.

USA dosiahli vrchol svojej ropnej produkcie okolo roku 1970 na hodnote 1:30. To znamená, že pri investícii jednej jednotky energie do ťažby spoločnosť získala 30 jednotiek ropy. V praxi vyvŕtali dieru a mohli cucať čierne zlato. Teraz musia spoločnosti spúšťať nákladné projekty pri pobrežiach na obrích a plošinách. Najlepšie ropné zdroje boli vyčerpané. Ťažba je teraz veľmi drahá a neefektívna. To znamená, že vstup do ekonomiky, ktorí sa prejaví vo forme produktivity sa predražuje. Rastú náklady a tým pádom aj ceny. S poklesom efektivity ťažby klesá v ekonomike produktivita a náklady sa premietnu naprieč celým komplexov produktov a služieb. Vo svojom vrchole produkcie však západná elita spravila niečo zaujímavé. Nahradili lacnú energiu dlhom. Teraz sú horizontálne vrty, ktoré príšerne devastujú prírodu a ničia spodné vody niekde na úrovni patetických 1:5. Vytvorením systému petrodolárovej recyklácie amerických dlhopisov a exportovaním inflácie po celej zemeguli mohli si mohli ovčania v USA naďalej užívať vysoký životný štandard a mať dosť love na imperiálne výpravy po glóbuse.

Od od začiatku krízy v roku 2008 ale šli s touto taktikou berzerk. V reakcii na krízu zrazil Fed úrokové miery na nulu a spravil tak kredit voľne dostupný na čokoľvek, pre kohokoľvek a bez otázok. Nulové miery spôsobili, že energetické spoločnosti sú teraz po uši v dlhu. Nulové miery totálne zdeformovali investičné riziko. Nič nie je problém kúpiť, lebo ak by aj bol, vždy si môžete požičať za nulu a stratu nahradiť. Nič vás to nestojí. Alebo len úplné minimum. Taktiež to ale znamená, že investori boli dohnaní na úplný kraj priepasti. Museli si zapchať nos a investovať do šialených absurdít typu úrovne produkcie na hodnote 1:5, ak z toho bol aspoň nejaký krátkodobý výnos. V roku 2006 bol dlh top 7 ropných korporácií na úrovni 17,2 miliardy dolárov. Teraz je na 72 miliárd. Hore 4x behom 10 rokov! A najväčšia komédia je, že väčšina týchto pôžičiek bola robená na 100 dolároch za barel ropy, ktorá sa momentálne zmieta okolo 40 dolároch.

Ropa mala prednedávnom krátku rally z 30 na 50 ale to bol len výstrel do tmy. Všetci producenti teraz pumpujú ako zmyslov zbavení, len aby mohli vyzbierať aspoň nejaký keš. To samozrejme spôsobuje obrovský prebytok komodity na trhu a silný tlak na cenu smerom nadol. Aby ste si uvedomili v aký ukrutných sračkách sú, minulý rok tieto spoločnosti minuli 48% operatívnych príjmov na správu dlhu. Tento rok až 86%! Skoro všetko čo dostanú od zákazníkov ide veriteľom. Totálny masaker behom jedného roka. Každý hrá za seba, každý sa snaží pumpovať čo najviac a splácať svoje záväzky, len aby nešiel hore kopytami. Ak ostanú ceny naďalej nízko, produkcia začne kolabovať. Nehovoriac o tom, ak by Fed skutočne dvihol tento rok miery a dlhovú slučku producentov by utiahol ešte silnejšie. Kedy však skolabuje dostatočné množstvo producentov, aby ponuka na trhu poklesla dostatočne na významný rast ceny je náročná otázka.

Kolaboruje zároveň aj spotreba ropy. Začínajúca ekonomická kontrakcia západu spôsobí, respektíve už spôsobuje, menší objem produkcie a prepravy tovaru z Číny. To znamená menej spotreby ropy v globálnom meradle. Kolaps produkcie bude musieť predbehnúť kolaps spotreby ropy, aby mohla cena vzrásť výrazne a uľahčiť situáciu producentom. Ropné spoločnosti sú kvôli prebytku lacného kapitálu stále silne prekapitalizované. Môžu sa aj napriek nedostatočnému voľnému kešu ešte nejaký čas kanibalizovať. Stačí sa pozrieť na producentov drahých kovov za posledných 6 rokov. Problém však zo systémového hľadiska nie je priamo v ropných spoločnostiach. Problém je na súvahách západných bánk, ktoré im peniaze požičali. Celkové vystavenie ropnému trhu je okolo 3 biliónov dolárov. Niektoré banky na americkom stredozápade a aj inde majú až 75% vystavenie tomuto odvetviu. Ak začnú produkčné spoločnosti krachovať, začnú mať veľké problémy americké banky. Ale nielen tie. Mnoho európskych bánk má vo frackovacom biznise prsty. Tak ako pred 8 rokmi v amerických hypotékach.

Okrem trhu drahých kovov sú dlhy amerických bánk voči energetickým spoločnostiam citlivým bodom, ktorý môže ochromiť celý systém. USA strácajú kontrolu nad petrodolárom, nad možnosťou tlačiť svetovú menu z ničoho, exportovať infláciu a živiť tak impérium s vojenským rozpočtom väčším ako zvyšok sveta dokopy. Nový ropný benchmark sa pripravuje v Číne aj v Rusku. Saudi teraz pumpujú ako diví, len aby mali v novom pivote najväčší podiel. Budúcnosť spotreby svojej drahocennej komodity totižto nevidia na Západe ale na Východe. O týchto faktoch sú novinári buď zosratí hovoriť, aby nedostali padáka, ale väčšinou nemajú dostatočnú mozgovú kapacitu a nevedia si dať dokopy dva a dva. Stále, aj napriek obrovskému množstvu zjavných dôkazov o konci nadvlády západnej finančnej elity, spájajú budúcnosť Slovenska s EU, s NATO a kdejakými inými skratkami. Systém sa otriasa v základoch ale blbečkovia v médiách len veselo to svoje. Ako Saddámov generál Bagdhad Bob, ktorý vystupoval v telke a Iračanov upokojoval, že je všetko kontrolou keď prakticky poza jeho chrbát sa ulicami hlavného mesta valili americké tanky.

Zachytil som však aj napriek tým kydom článok na slovenskom portáli o tom, že americké ropné spoločnosti môžu teoreticky mať aj nejaké problémy. No génius si novinár. Treba ťa pohladkať po hlavičke pako. A tiež aj článok o tom, že investori sa začali zaujímať o zlato. Len tak medzi rečou, aby naša novinárska obec za úplné piče nebola, keď šlo hore od začiatku roku o 26%. Mimochodom informujeme, že aj zlato existuje. Pričom problematika zlata a jeho monetizácie a ako vlastne budeme v tomto šialenom svete existovať po menovom resete by mala byť témou dňa.

Skutočne neviem čo sa bude musieť stať aby týmto ľuďom doplo. Chápem, keď som pred rokom písal o zlate a striebre ako o veľkej príležitosti, po 5 ročnom drastickom medveďom trhu, veľa ľudí bolo skeptických. Pre ľudí ktorí niečo málo vedia o svetovej ekonomike to zase nebol taký veľký rébus. Stačí sa pozrieť na moje články za posledný rok a pol. Všetko som zdokumentoval a snažil sa vysvetliť. Nie je to nukleárna chirurgia. Netreba na to vedieť rátať integrály. Proste keď čísla nesedia, niečo musí pustiť. Ale keď ide za trištvrte roka zlato hore 26% a striebro hore 43% a tá chamrať sa zmôže len na pár trápnych poznámok, skutočne už neviem čo musí prísť. Budú asi dovtedy ľudí balamutiť, kým ich nevyvedú davy z ich štúdií a redakcií a budú s nimi nakladať tak, ako po vojne nakladali fašistickými kolaborantmi. Lebo je je presne úroveň na ktorú sa dostali.

A keď už sme pri meraní pipíkov. Index ťažiarov HUI je teraz hore 140% o jesene minulého roka. Celý index. Písal som akciách ťažiarov a ich podhodnotení toľko, že mi to už bolo trápne. Stačilo popri špáraní v nose pár krát kliknúť myškou a 140% je doma. Žiadne komplikované vyberanie akcií a analýzy. Jednoducho kúpiť index a vyložiť nohy na stôl. A vážení toto celé je len začiatok. Podľa mňa nebude rastový trh definitívne potvrdený kým nepríde 1440 dolárov za uncu zlata, takže stále je ešte čas na vstup aj keď pri tejto geopolitickej situácii to môže prísť kedykoľvek. Stačí že niekomu ujde ruka, alebo nejaký zlomyseľník z Východu zverejní pár emailov a dodatočných 100 dolárov ktorá k tomuto číslu chýba dostaneme behom jedného dňa. Príkladom môže byť Brexit, kedy 100 dolárov zlato prerezalo za jediný deň.

Aj keď vidláci v našich médiách chodia vždy s krížikom po funuse, na západe sa začína investičná obec prebúdzať do reality trhu drahých kovov. Po dvoch rokoch sľubov zvyšovania mier, keď niektorí humoristi posielali zlato na 700 za uncu, bude návrat z dovoleniek zaujímavý. Kovy a akcie ťažiarov robia brutálne čísla za tento rok ale sú to hlavne negatívne úrokové miery, spôsobujú začiatok tlačenice na trhu drahých kovov. To znamená, že k rekordnému nákupu kovov Východom sa teraz pridá Západ. Ročná produkcia je 2 400 ton ročne ale skoro celá bola za posledné roky skúpená Čínou, ktorá je samotná aj najväčším producentom kovu na svete. Vypadá to tak, že Východné elity si tento fakt uvedomujú a poľavili nákup, aby cenu neurvalo moc skoro.

Mediálna fraška okolo kovov sa blíži ku koncu s tým, ako západná elita stráca kontrolu nad cenotvorbou zlata a striebra a tým aj moc nad tlačením svetovej rezervnej meny. Dokonca už aj retard vo finančných médiách bude čoskoro vidieť o čo ide a informovaní o tejto realite sa nebude môcť vyhnúť. COMEX momentálne zažíva svoje posledné chvíle. USA importovali v máji zo Švajčiarska šialených 20 ton zlata, čo sa nestalo pekných pár dekád. Súdiac podľa stavu burzy nie je komplikované zistiť kde tieto tehly zmizli. V EÚ a Japonsku začína silnieť dopyt po kovoch, ktorý sa čoskoro zmení na celkom slušnú paniku a útek peňazí smerom drahé kovy. Nedostatky striebra sú už teraz v lete, aj keď obyčajne začínajú až v jeseni. Minulý rok sa mi nedostatok fyzického kovu podaril celkom dobre  predpovedať ale zatiaľ ešte tak silný tlak na inventáre ako vlani nie je. Systém balansuje na svojej hrane. Veľké odhalenie ešte na seba len čaká, západná elita sa ešte musí pred svetom a americkou verejnosťou znemožniť a vysvetliť americkému ovčanovi kde sa podeli jeho zlaté rezervy, ktoré neboli auditované od Eisenhovera.

Kurz zlata
KONTAKTUJTE NÁS

+420 775 183 770
+420 774 407 172


info@zlateslitky.eu Kontakty

Články z tisku

Všechny články